во Пробиштип

Се повредил работник во фабрика

Работник бил повреден ноќеска при работа во фабрика во Пробиштип.

Како што соопшти МВР, изутринава во 00:40 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Јавната здравствена установа Пробиштип бил донесен Д.Ј.(23) од Пробиштип.

Според пријавеното, работникот се здобил со повреди при работа во фабрика во Пробиштип по што бил префрлен во Клиничката болница Штип, каде му била укажана лекарска помош.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе