Инцидент во Прилеп

Се обидела да влезе во куќата на ќерка си, зетот ја турнал по скалите

Вчера во Прилеп во попладневните часови дошло до семеен инцидент, при што 77-годишната В.П, била тешко повредена.

Како што информираат од МВР, вчера во 18,30 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата "Адем Адемоски",  77-годишната В.П. се обидела да влезе во куќата на нејзината ќерка К.Н. а зетот Љ.Н. по кратка вербална расправија со неа, во еден момент ја турнал и паднала на скалите пред влезната врата од куќата. Од падот се здобила со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Општата Болница-Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе