Се обидел да изврши обљуба врз жена со која брат му живеел вонбрачно

Џ.М. (40) од село Баница, струмичко, вчера пријавила дека додека била во куќа на Т.М. со кого живеела вонбрачно, дошол неговиот брат Д.М., кој со закана со тврд предмет се обидел да изврши обљуба врз нејзе.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе