Се барал по судска наредба, полицијата го приведе

Министерство за внатрешни работи соопшти дека полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера во 09.40 часот во гостиварско село Неготино го привеле 22-годишниот С.Т., жител на ова населено место.

За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе