Се бара притвор за жител на Дебар за трговија до дрога

Јавен обвинител до судија на претходна постапка во Основниот суд во Гостивар достави предлог за определување мерка притвор за 33-годишен жител од Дебар осомничен за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори".

Лицето е осомничено дека неовластено им продал наркотична дрога – марихуана на две лица за кои претходно беше отворена истрага на 24 јуни.

Осомничениот 33-годишник од Дебар дрогата им ја продал на автопатот Тетово – Гостивар за цена од 8.000 денари, соопшти државното Јавно обвинителство.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе