Русин возел пијан на патот Прилеп – Кавадарци

Полициски службеници од од мобилната сообраќајна единица на МВР привеле лице од Русија, кој управувало камион под дејство на алкохол.

„Вечерва околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп – Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно моторно возило „волво” со руски регистерски таблички под дејство на алкохол“, соопштуваат од МВР.

Оосочуваат дека приведениот по брза постапка ќе биде изведен пред надлежен судија.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе