Разбојници вооружени со автоматски пушки ограбиле казино во Порта Влае

Петмина маскирани и вооружени разбојници со автоматски пушки ограбиле казино на „Адмирал“, на булеварот „Партизански одреди“ во Порта Влае, информира МВР.

Разбојниците ги одзеле парите од дневниот пазар и побегнале.

Случајот во полиција бил пријавен утрово околу 6.30 часот. Од МВР преземаат мерки за расчиствување на случајот.

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе