Раскинале веридбен договор, па ги уценувал и им барал пари на семејството

Кривична пријава против М.П.(50) од струшкото село Радолишта поднесе ОВР Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена".

Тој, во текот на 2021 година, во повеќе наврати испраќал пораки на лице од друго струшко село и барал пари за претходно раскинат веридбен договор помеѓу членови на двете семејства.

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе