Радовишанец нападнат со палка, пред казино во Скопје

29-годишен радовишанец во неделата бил нападнат со дрвена палка пред казино во Скопје.

„Вчера во СВР Скопје, И.К.(29) од Радовиш пријавил дека на 16.02.2020 околу 03.45 часот пред казино на ул.„Даме Груев“ во Скопје со дрвена палка бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе