Работник тешко повреден во јавно градско претпријатие

Во СВР Скопје вчера во 18.00 часот било пријавено дека на улица „Караорман“ со тешки телесни повреди се здобил М.Н.(43) од село Кучевиште, Општина Чучер Сандево, додека извршувал работни задачи во јавно градско претпријатие.

Како што соопшти МВР, повредениот работник бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе