Работник тешко повреден во јавно градско претпријатие

Во СВР Скопје вчера во 18.00 часот било пријавено дека на улица „Караорман“ со тешки телесни повреди се здобил М.Н.(43) од село Кучевиште, Општина Чучер Сандево, додека извршувал работни задачи во јавно градско претпријатие.

Како што соопшти МВР, повредениот работник бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе