Работник повреден од струен удар

Синоќа во Градската општа болница „Св.Наум Охридски’’ бил донесен А.А.(22) од Скопје, повреден од струен удар при работа во угостителски објект на бул.„Партизански одреди’’. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе