Работник падна при монтажа на штандовите за Пиво фест во Прилеп

Тешка телесна повреда доби работник при пад од скеле од неколку метри на штандовите кои што се поставуваат во Прилеп за претстојната манифестација Пиво фест. Работникот за среќа беше при свест до доаѓањето на Итната медицинска помош, по што беше префрлен в болница.

Несреќата се случи пред очите на градоначалникот Илија Јованоски, кој требаше да има прес-конференција за претстојниот 16-ти празник на пивото во Прилеп, што почнува утре и ќе трае до недела во центарот на градот.

Плукајќи врз музикантите, незнаејќи одработувате за други интереси поведени од разбирливата емотивна нетрпеливост која ја прават криминалците од двете страни.

повеќе

Каков и да биде резултатот од предвидениот референдум за името во септември или во октомври, тој не дава гаранција за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за промена на Уставот.

повеќе

Тесла преку проектот Варденклиф покажал дека енергетските ресурси се неограничени.

повеќе