Работник најден мртов во погон во Скопје

Во погон на булеварот „Трета македонска бригада" во Скопје, на еден од меѓукатовите, бил пронајден починат Г.Ѓ. (61) од с.Долно Лисиче, скопско, вработен во погонот, информираат од полицијата.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а полицијата извршила увид

По наредба на jавен обвинител телото ќе биде предадено за обдукција.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе