Пукање во Рашче, полицијата го испитува случајот, неофицијално ранети се две лица

По добиените оперативни сознанија во текот на вчерашниот ден и денеска полицијата презема мерки и активности за целосно расчистување на случајот, по што ќе излеземе со конкретна информација во јавноста. Ова е одговорот на МВР на прашањето на МКД.мк за неофицијалните информации за сериозен инцидент во селото Рашче. Во претпладневниот дел од билтенот на МВР немаше никаква информација за овој инцидент.

Неофицијално, вчера во Рашче на семејна веселба на која учествувале високи функционери на ДУИ дошло до пукање при што биле ранети две лица.

Од Министерството за здравство сѐ уште не одговорија на прашањето на МКД.мк за евентуално донесени ранети лица во некоја од скопските болници.

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да покаже демократски капацитети и зрелост очекувана од граѓаните

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе