Пукање во Бутел, нема повредени

Во О.И. доцна попладнево од две возила било пукано во скопската населба Бутел, на новиот дел од улицата „Христијан Тодоровски Карпош“. Во инцидентот нема повредени.

О.И. самиот го пријавил овој случај во полиција и рекол дека препознал некого од напаѓачите. Во него неколку лица пукале од „фолксваген пајтон“ сива боја и „ауди 4“ црна боја.

МВР работи на расчистување на случајот. 

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе