Пукање во Арачиново, од автомобил пукале кон луѓе кои седеле во двор

Вчера околу 15,35 часот во СВР Скопје, А.А.(35) од село Арачиново, скопско, пријавил дека додека седел во неговиот двор со Ф.А.(31) од село Арачиново, со патничко моторно возило „форд галакси" со скопски регистарски ознаки поминале Ш.М.(36) и Ш.М., кои пукале кон А.А. и Ф.А., на што истите возвратиле.

„Повредени лица нема, а оштетено било возилото „форд галакси" сопственост на Ш.М. и патничко моторно возило „мерцедес" со скопски регистарски ознаки сопственост на Ф.А.. Се работи на расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе