Пукање ноќеска во скопско, со „сеат“ удриле полициско возило

Ноќеска во 01:10 часот во атар на село Бањани, скопскo полициски службеници откако забележале комбе натоварено со дрва превземале мерки и активности за запирање на возилото, информираат од МВР.

„Возачот на даден знак не го сопрел возилото заради контрола туку истото продолжило со движење.

Во еден момент службено возило на полицијата било удрено од возило „сеат“ а полициските службеници излегле од возилото и испукале неколку предупредувачки куршуми во воздух со цел сопирање на возилото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштуваат од МВР.

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе