Пукање на свадба во Мала Речица, две лица повредени

Во тетовска Мала Речица ноќеска две млади лица се повредени на свадба поради пукање од огнено оружје.

Според првичните информации еден од повредените е потешко ранет и однесен на клиниките во Скопје, додека вториот е вон животна опасност и задржан на лекување во тетовската Клиничка болница.

За случајот е известена и полицијата. Извршен и увид на местото каде била свадбата каде се користело огнено оружје. 

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе