Пукање на свадба во Мала Речица, две лица повредени

Во тетовска Мала Речица ноќеска две млади лица се повредени на свадба поради пукање од огнено оружје.

Според првичните информации еден од повредените е потешко ранет и однесен на клиниките во Скопје, додека вториот е вон животна опасност и задржан на лекување во тетовската Клиничка болница.

За случајот е известена и полицијата. Извршен и увид на местото каде била свадбата каде се користело огнено оружје. 

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе