Приведено лице за пукање со пиштол во воздух

Н.Р. (36) вчера би приведен затоа што во селото Црвена Вода, oпштина Студеничани, за време на одржување на манифестација од пиштол испукал три проектили во воздух.

Од полициски службеници на местото на настанот се пронајдени три чаури и огненото оружје. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе