Пронајдено 15-годишното момче од Скопје кое беше пријавено за исчезнато

Вчера во 20:40 часот на ул. „Кеј Димитар Влахов" во Скопје полициски службеници го пронашле 15-годишниот Н.Т.од Скопје, за кого на 17.02.2020 било пријавено дека се оддалечил од домот, информира МВР.

Полицијата соопшти дека на 13.07.2020 во 01:00 часот тој бил предаден на неговата мајка.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе