Пронајдени лицата кои ограбија 72-годишна жена

Пронајдени се двете лица кои на 8 февруари, среде бел ден, ограбија повозрасна жена во нејзиниот дом во Кичево.

„Лицата што ја ограбија  72-годишната  Р.С. од Кичево, кога присилно влегле во нејзиниот дом, физички ја нападнале и одзеле златни обетки и прврзоци, се пронајдени. Се работи за лицата Е.А. (25) од Кичево и (М.Д.) од Скопје. Против двете лица ОВР Кичево поднесе кривични пријави“, информира Стефан Димоски од СВР Охрид. 

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе