Пронајдена дрога во Кичево, нападнат полицаец

Љ.М. (26) од Кичево синоќа била проведена од кичевската полиција, откако по претресот во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. При вршење на претресот, Љ.М. физички нападнала полицаец.

Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе