Пронајдена дрога кај 29-годишна гостиварка

Вчера во 21.25 часот во Тетово од полициски службеници од Полициска станица Тетово е лишена од слобода М.И.(29) од с.Вруток, гостиварско.

Кај неа била пронајдена прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја .

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе