Пронајдена дрога кај 29-годишна гостиварка

Вчера во 21.25 часот во Тетово од полициски службеници од Полициска станица Тетово е лишена од слобода М.И.(29) од с.Вруток, гостиварско.

Кај неа била пронајдена прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја .

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе