Пронајдена дрога кај 29-годишна гостиварка

Вчера во 21.25 часот во Тетово од полициски службеници од Полициска станица Тетово е лишена од слобода М.И.(29) од с.Вруток, гостиварско.

Кај неа била пронајдена прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја .

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе