Пронајдена дрога и приведени две лица во тетовско Чегране

Полициски службеници од СВР Тетово денеска извршија претрес во дом и помошни простории кај А.Б. (32) од с. Чегране и притоа пронајдена е прашкаста материја, дигитална вага и нож.

„Лишени од слобода се А.Б. и З.Б. и приведени во ПС Гостивар за натамошна постапка, информира МВР“, информираат од МВР.

Дали и Грција треба да престане да ја смета бугарската фашистичка окупација за време на Втората светска војна како вистинска окупација?, прашува поранешниот грчки министер за надворешни работи – потписник на Преспанскиот договор со Македонија, во колумна за Балканеу. Колумната ја пренесуваме во целост и со автентичните фрази.

повеќе

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе