По грабежот во Чаир

Пронајден запален „голф“, се верува дека е од ограбувачите на „НЛБ банка“

По грабежот на експозитурата на „НЛБ банка" кој се случи денеска, во 10.36 часот, во скопската општина Чаир, полицијата пронашла една рамка од пиштол и запален автомобил марка „голф 5", кои е можно да им припаѓаат на разбојниците.

Како што информираат од МВР, вооружени лица утрово извршиле грабеж во „НЛБ банка" на улица „Ферид Бајрам", при што се одземени засега непозната сума на пари.

Од страна на разбојниците физички е повреден Е.Е. (26), вработен како обезбедување во банката.

Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е истрага за расчистување на случајот.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе