Пронајден починат маж во Аеродром

Вчера околу 11.45 часот во Полициска станица Аеродром е пријавено дека во сопствениот дом на подрачјето на Аеродром е пронајден починат Б.А.(64).

Од лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе