Во Истражниот затвор во Шутка

Професор осомичен за полов напад врз малолетничка се обеси со чаршаф во притвор

Професор од Тетово осомничен за полов напад врз малолетничка утрово си го одзел животот со бесење во Истражниот затвор во Шутка, потврдуваат за МКД.мк од затворот. Притвореникот кој бил на возраст од 61 година се обесил со чаршаф додека останатите од ќелијата биле на прошетка. 

Тој бил сместен во притворското одделение во Истражниот затвор и чекал исход од истрагата за полов напад врз малолетничка која не наполнила 14 години. 

Тој беше уапсен на крајот на февруари годинава, а половиот напад го пријавила мајката на девојчето.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе