Приведено момче од Романија за измама од 700 евра

Полициски службеници од Полициското одделение Ранковце вчера во 13:30 часот во село Ранковце, го лишиле од слобода Г.И. (23) од Романија, кој се сомничи дека истиот ден измамил 74-годишен маж од Крива Паланка за сума од 700 евра. 

„Како што е пријавено, тој се претставил дека е претставник на компанија за брендирани производи за домаќинство и се договориле за сумата да му продаде некои производи. Откако Г.И. заминал оштетениот забележал дека производите не се од компанијата, односно не се оригинали, по што настанот го пријавил во полициска станица“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Трендот на заминување на младите од родната земја е загрижувачка појава која се случува во Македонија.

повеќе

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе