Приведено лице барано со потерница

Денес во 14.05 часот на ул.„Христо Татарчев" во Скопје, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода-Отсек Потраги, врз основа на распишана централна потерница, го лишиле од слобода Б.С.(41) од Скопје за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 297 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка, информираат од МВР. 

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе