Приведени велешани, во кола имале куршуми

Полициски службеници од СВР Велес пред два дена ул.„Гоце Делчев“ во Велес ги лишиле од слобода велешаните Н.Л.(28) и Ј.Б.(25), откако при преглед во возило „фиат панда“, со велешки регистерски ознаки, во кое се превезувале, биле пронајдени четири куршуми за пиштол со калибар 7.65мм.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе