Приведени тројца српски државјани поради фалсификувани ПЦР тестови

Полицијата на граничниот премин „Табановце“ вчера ги лиши од слобода С.У.(50), С.Ш.(55) и М.Ј.(35), сите од Република Србија, поради постоење основано сомнение дека поседуваат фалсификувани ПЦР тестови.

Како што соопшти МВР, лицата се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. 

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе