Приведени тројца разбојници од Арачиново кај кои е пронајдена и дрога

Полицијата приведе тријца разбојници од Арачиново поради сомневања дека сториле три разбојништва и кражби на возила во перидот од декември 2020 до февруари 2021 година. Денеска се проведени Г.М. (40), Х.А. (19) и Е.Н. (23) од Арачиново, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Кај трите лица извршен е претрес на дом и други простории при што се пронајдени дигитална  вага, марихуана, фантомки и други предмети.

Од МВР велат дека лицата се приведени во полициска станица и по документирање на случаите, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава до надлежното обвинителство. 

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе