Приведени тројца дилери на дрога во Битола, еден од Саудиска Арабија

На улицата „Тодор Скаловски“ во Битола полицијата ги приведе Г.К. (32), С.Г. (43), двајцата од Битола  и Х.М. (33) од Саудиска Арабија затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја и други предмети.

При претрес на домот на Г. К. на улицата „Партизанска" во Битола пронајдени и одземени се грутчеста материја, прашкаста материја, растителна материја, 18 семки, дробилка, ризли и други предмети. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна  пријава.

 

 

Римскиот политичар и филозоф, Марк Тулиј Цицерон, во I век пред н.е. укажал дека „кога немате основа за аргумент, злоставувајте го тој што ве обвинува“.

повеќе

Со појавата не енергетската криза многу земји отстапија од зацртаните планови за намалување на емисиите на стакленички гасови.

повеќе

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе