Приведени скопјани, превезувале лим без никакви документи, ни лични, ни за камионот, ни за товарот

Вчера попладне на ул.“Скупи“ полицајци од СВР Скопје сопреле товарно моторно возило „мерцедес“ без регистарски таблици, управувано од А.К.(19) и сопатникот Д.С.(18) двајцата од Скопје, кое било натоварено со лим. Од извршеното легитимирање и преглед утврдено било дека двајцата не поседувале лични документи за идентификација, документи за возилото ниту документи за товарот, лим во возилото.

Двајцата биле лишени од слобода под сомнение за извршено кривично дело и утврдување идентитет и предадени во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе