Приведени петмина насилници, нападнале гледачи на фудбалски натпревар во Аеродром

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје денеска ги лишија од слобода И.М., Д.М., Б.М., Ѓ.Н. и Н.М.

Тие биле приведени по претходна пријава од Е.С. од с. Коњари дека петмината насилници на 04.12.2022 околу 15 часот за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром ги нападнале него и други гледачи, фрлајќи со тврди предмети кон нив.

Со приведените е извршен службен разговор во полициска станица и известен е јавен обвинител, а по документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава поради основано сомнение за извршено кривично дело насилство.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе