Приведени Пакистанци барани од грчката полиција за убиство

Вчера полицијата од Регионалниот центар за гранични работи Север ги пронашле и привеле A.Х. (20), Х.A. (22), И.A. (40) и M.T. (18), сите од Пакистан. Тие биле барани по потерница од полицијата на Грција поради сомневање за сторено кривично дело „убиство“.

Во 22 часот лицата биле предадени на полициски службеници од граничниот премин Евзони.

 

 

 

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе

Oд Словото за академик Божин Павловски, 80 години од раѓањето и 60 години од неговото творештво.

повеќе