Приведени две лица осомничени за разбојништво

Поради основно сомнение за разбојништво, вчера, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги привеле Н.К. од Радовиш и С.И. од село Тополница.

Како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, по претходно добиена наредба од Основниот суд Радовиш извршени се претреси во домовите на двете лица, при што пронајдени се предмети поврзани со кривичните дела.

Лицата се приведени во полициска станица и по целосно документирање против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе