Приведени двајца од тетовско, им била пронајдена марихуана

Двајца жители на тетовски села, во одделни случаи се приведени во полиција откако кај двајцата била пронајдена марихуана. 

Ноќеска околу полноќ во СВР Тетово е приведен С.С.(26) од с.Теново, тетовско, кај кого при контрола во патничко моторно возило „БМВ” со тетовски регистарски ознаки управувано од истиот од полициски службеници пронајдена е марихуана.

Во вториот случај, околу 3 часот по полноќ во СВР Тетово приведен е С.И(31) од с.Боговиње, тетовско, кај кого при преглед од полициски службеници е пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случаите ќе следува соодветен поднесок.

 

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе