Приведени двајца малолетници во Кавадарци, извршиле насилство врз цимерот

На 14 ноември во Полициската станица Кавадарци полициски службеници ги привеле 18-годишниот А.М. од селото Негорци и двајца малолетници, во присуство на нивните родители, поради основано сомнение дека на 13 ноември извршиле насилство врз малолетник, кој бил нивен цимер. 

Случајот во Полициската станица Кавадарци вчера во 19.30 часот го пријавил таткото на малолетникот.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе