Приведени двајца Косовци, илегално влегле во земјава

Синоќа во Куманово, полициски службеници од Полициската станица Куманово ги лишиле од слобода И.К.(41) и Ж.С.(68), двајцата од Косово, затоа што направиле илегален влез во државата.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе