Приведени десет албански државјани во Тетовско

Вчера полициски службеници извршиле акциска контрола во селото Џепчиште и селото Порој, Тетовско, за спречување, откривање и приведување странски државјани што по која било основа прекршиле одредби од законот за странци, соопштуваат од МВР.

Притоа, биле приведени 10 државјани на Република Албанија. Тие биле задржани во СВР Тетово за понатамошна постапка.

Сегашниот изборен модел е причината и генераторот  на сите проблеми на општественото и политичпко уредување на Македонија.

повеќе

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе