Приведени четворица дилери на дрога

Полициски службеници од ОВР Виница, вчера ги лишиле од слобода Д.М.(22) и А.М.(18) од Виница. При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дробилки, соопшти МВР.

Полициски службеници од ОВР Делчево, пак, во 20:50 часот во Делчево, го лишиле од слобода Н.С.(32) од Делчево. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка, а нешто пред тоа, во 20.30 часот бил лишен од слобода и В.П.(32) од Делчево, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против сите ќе биде поднесена соодветна пријава, се наведува во соопштението од МВР.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе