Приведени четири лица од Тетово, кај нив пронајдена дрога

Вчера околу 22:15 часот на ул.„Браќа Миладинови“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Л.Р.(34), Е.Р.(29), Ф.С.(38) и М.С.(28), сите од Тетово, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Тие биле задржани во полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе