Приведени четири лица од Тетово, кај нив пронајдена дрога

Вчера околу 22:15 часот на ул.„Браќа Миладинови“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Л.Р.(34), Е.Р.(29), Ф.С.(38) и М.С.(28), сите од Тетово, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Тие биле задржани во полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе