Приведена девојка во Скопје поради дрога

Две лица утринава се приведени рано утринава во Скопје откако кај нив била најдена дрога.

„Во 02.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на улицата „Методија Андонов Ченто“ ја привеле 39-годишната А.К. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена бела прашкаста материја и грутчеста бела материја. Потоа, во 02.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на улицата „Николај Островски“ го привеле 27-годишниот К.П. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе