Приведена девојка во Скопје поради дрога

Две лица утринава се приведени рано утринава во Скопје откако кај нив била најдена дрога.

„Во 02.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на улицата „Методија Андонов Ченто“ ја привеле 39-годишната А.К. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена бела прашкаста материја и грутчеста бела материја. Потоа, во 02.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на улицата „Николај Островски“ го привеле 27-годишниот К.П. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе