Приведена 33-годишнa скопјанка за издржување казна затвор

Денеска во 14.35 часот во с.Визбегово, скопско, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје ја лишиле од слобода Б.Б.(33) од Скопје.

За неа била распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „напад на овластено службено лице".

Истата била предадена на полициски службеници од Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе